A bemondások során általában van adu. Az aduszínből viszont nincs az összes a licitálónál. A védőjátékosoknál is akad. Ezeket az adu színű lapokat a licitet tevő játékosnak ki kell “hajtania” a védőktől, kényszeríteni kell őket az adu lapok dobására. Ezért előfordulhat, hogy a licitáló játékos nem csupán az adu színű lapokat gyűjtötte, hanem egy másik színűt is, ez a hajtó szín, ez fogja “kihajtani” az adut védőktől, aduval ütésre kényszeríteni a védőket. Mivel a hajtó színű lapok gyorsan elfogynak a védők kezéből, aduval lesznek kénytelenek ütni a licitáló hajtó színű lapjait. Így az adu színűek is elfogynak a védőknél, és a licitálónál lesz adu, sikeres lesz a vállalása. Amennyiben a hajtó szín nem megfelelő, azaz a védőnél erősebb vagy sok ilyen színű lap van, úgy nagy az esély a licit bukására, különösen, ha az adu színű lapok is gyengék a licitálónál.
DE
Nem minden esetben van hajtó szín egy adu szín mellett.
Van olyan, amikor a licitálónak nincs hajtója, hajtó színű lapja(i). Ez három esetben lehet.
1. Ha annyira erős a lap – több ász,tízes is van a licitáló kezében, vagy annyi adu színű lap van (6-7), akkor maga az adu lesz a hajtó szín is., ilyenkor hogy úgy érzi nem szükséges külön hajtószín – adu színű lapjaival el tudja ütni a védők adujait.
Vannak még opciók pl. 4-2-2-2 -es ulti, stb.. A hajtó szín lehet bármelyik és nem kell a parti elején megmondani, az adu színt viszont – adumentes játékok kivételével – igen! Kivétel persze a piros licitek, hiszen a licit neve már tartalmazza az adu színét.
2. kockázatosnak ítéli meg a többi lap talonba tételét, nehogy az ellenfelek az esetleges talon felvétel után sokkal nagyobb licitet tegyenek az övénél.
3. A talonban a felvevő olyan lapokat kapott, amelyeket megtartva lenne ugyan hajtószín, de valószínű, hogy a 3. játékosnal ebből színű lapból sok van, így az adu lapokat ezzel a színnel “kihajtani” nem lehet, így visszakerülhetnek a talonba, az aduszín marad a hajtószín is egyben.